Zarządzanie infrastrukturą IT

1Niezawodne i sprawnie działające usługi IT są aktualnie niezbędne w każdym obszarze działalności. W celu zapewnienia odpowiedniego poziomu ich świadczenia, oprócz odpowiedniej infrastruktury, niezbędni są inżynierowie, specjaliści w wybranych obszarach, którzy będą zarządzać środowiskiem informatycznym. W bardzo wielu przypadkach zatrudnienie zespołu informatyków o różnych kompetencjach nie jest uzasadnione ekonomicznie, bądź strategia firm wskazuje aby skoncentrować się na biznesie. W takich przypadkach warto skorzystać z modelu outsourcingu usług IT i oddać zarządzanie w tym obszarze profesjonalistom. W jaki sposób można to zrobić w oparciu o ofertę ESKOM? Najczęściej proces wygląda następująco:

Proces uruchomienia usługi

ikona audyt

1. Audyt środowiska IT u Klienta

W pierwszej kolejności potrzebujemy zapoznać się z aktualnym stanem infrastruktury oraz organizacji IT. W tym celu dokonujemy przeglądu środowiska we wszystkich warstwach, począwszy od sprzętu, przez sieć, wirtualizację, systemy operacyjne, bazy danych po aplikacje. Weryfikujemy również strukturę organizacyjną, dojrzałość procesów, zgodność licencyjną oraz ewentualne potrzeby biznesowe w zakresie dostępności i zabezpieczenia środowiska.

ikona oferta

2. Przygotowanie oferty outsourcingu IT

Na podstawie audytu przygotujemy rekomendacje opisujące wymagane w środowisku zmiany oraz ofertę dopasowaną do rzeczywistych potrzeb Twojej firmy. Zaproponujemy również elastyczny i korzystny model utrzymania - kompleksowy / selektywny - oraz rozliczania za realizowane usługi. Możliwe są różne warianty np. ryczałtowy bez limitu godzin, akordowy oparty na roboczo godzinach, bądź mieszany z limitem godzin. Na tym etapie, wspólnie z Tobą ustalimy odpowiednie parametry świadczenia usług np. czasy SLA reakcji i rozwiązania zgłoszeń.

ikona proces

3. Przygotowanie procesu

W celu zapewnienia optymalnego przebiegu procesu przejęcia zarządzania usługami uzgodnimy z Tobą kolejność realizacji rekomendacji wraz z harmonogramem wykonania prac. Zaplanujemy również przejęcie odpowiedzialności za poszczególne obszary oraz uruchomienie procesu obsługi zgłoszeń.

ikona audyt 05

4. Przyjęcie odpowiedzialności za utrzymanie

Po zaakceptowaniu przez Ciebie planu rozpoczniemy wdrożenie uzgodnionych rekomendacji oraz świadczenie usług utrzymaniowych. W pierwszym okresie zweryfikowane zostaną wszystkie dostępy do elementów infrastruktury, podłączymy również środowisko do systemu monitoringu. Okres przejściowy trwa zazwyczaj od 1 do 2 miesięcy.

ikona raport

5. Stabilizacja środowiska, raportowanie

Po zakończeniu okresu przejściowego rozpoczynamy współpracę w trybie ciągłym. Zarówno HelpDesk jak i inżynierowie dostępni są do Twojej dyspozycji zgodnie z ustalonymi wcześniej warunkami SLA, w najwyższym reżimie może to być 24/7. Standardem w ESKOM jest raportowanie poziomu świadczonych usług oraz cykliczne spotkania podsumowujące współpracę. W cyklach miesięcznych otrzymasz zatem informacje o obsługiwanych przez nas zgłoszeniach oraz pojemności jak również bezpieczeństwie Twojego środowiska.

Ile trwa taki proces?

Cały proces, w zależności od wielkości środowiska zajmuje około 2 miesięcy.

Twoje dane będą w pełni bezpieczne:

  • z każdym Klientem podpisujemy umowę o zachowaniu poufności,
  • w przypadku powierzenia danych zawieramy zgodną z RODO umowę powierzenia przetwarzania,
  • posiadamy certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Informacji wg norm PN-EN ISO 9001:2015 i ISO/IEC 27001:2013.

Zarządzanie infrastrukturą IT - korzyści:

value 02

Planowanie budżetu

Wszelkie koszty oraz zakres prac określone są w umowie outsourcingu, natomiast rozliczenie następuje w oparciu o miesięczne raporty.

value 03 Pewność działania

Wszelkie działania prowadzone są w oparciu o umowę SLA. Działanie infrastruktury IT monitorujemy 24/7, wraz z rozwojem infrastruktury nadzorujemy powstawanie pełnej dokumentacji.

value 06

Łatwe skalowanie biznesu

Rozwijaj swój biznes z nami! Nie trać czasu na poszukiwanie pracowników - część lub całość zadań możesz zlecić naszym specjalistom - dopasujemy nasz zespół do Ciebie.

 

value 02 audytRealizacja celów biznesowych

My koncentrujemy się na ciągłości bezpieczeństwa i rozwoju IT w Twoim przedsiębiorstwie dzięki czemu Ty możesz skupić się na realizowaniu własnych celów biznesowych.Dlaczego warto ESKOM powierzyć zarządzanie infrastrukturą IT?

exp 03Wsparcie inżynierów

  • Opieka 24/7/365
  • ISO 9001, ISO 27001

exp 02Zespół

  • Nasi inżynierowie posiadają ponad 150 certyfikatów

exp 01 audytDoświadczenie

  • Na rynku od 2003 roku
  • Zdywersyfikowane portfolio Klientów z różnych branż

 

Zainteresowany? Skontaktuj się z opiekunami usługi!

Zadzwoń: +48 22 486 36 63
Napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oddzwonimy do Ciebie: Telefon Bezpłatna konsultacja Konsultacja