Audyt infrastruktury IT | Audyt IT | Audyt informatyczny

Infrastruktura IT jest nieodzownym elementem prowadzenia działalności - bez zapewnienia jej prawidłowego funkcjonowania wzrasta ryzyko awarii i utraty lub wycieku danych. Aby zapewnić bezpieczeństwo działania Twojej firmy warto zainwestować w audyt infrastruktury IT u zaufanego partnera, dzięki czemu dowiesz się, które obszary należy udoskonalić, aby uniknąć awarii i poprawić wydajność.

Audyt IT nie musi być angażujący! Obawiasz się audytu? Wydaje Ci się, że wymaga to ogromnego nakładu pracy? Niepotrzebnie! Zobacz, jak pomożemy Twojej firmie w 7 prostych krokach:

Proces uruchomienia usługi audytu IT

Zebranie informacji

Audyt infrastruktury IT | Audyt IT | Audyt informatyczny1. Zgłoszenie potrzeby audytu IT

Potrzebujemy od Ciebie informacji o wielkości i skali infrastruktury. Nasi specjaliści dostarczą arkusz z pytaniami, które pomogą ustalić zakres audytu.

ikona audyt 022. Rekomendacja audytu IT

Na tym etapie określimy parametry, które powinny być ujęte w audycie oraz kluczowe dla analizy; np. wiek, aktualność, data center, aplikacje i ich krytyczność, parametry SLA.

ikona audyt 03073. Wycena audytu IT

Na podstawie ustalonych parametrów przygotujemy ofertę.

Realizacja

ikona audyt 044. Wizja lokalna

Jeśli posiadasz własną infrastrukturę IT, to po podpisaniu dokumentów przyjedziemy do Twojej siedziby na wizję lokalną, w trakcie której zinwentaryzujemy i przetestujemy infrastrukturę. Zajmie to ok. 1-2 dni, w zależności od ilości sprzętu.

ikona audyt 055. Analiza

Zebrane dane przeanalizujemy i wyciągniemy wnioski. Jeśli czegoś będzie brakować, skontaktujemy się z Twoją firmą, żeby uzupełnić dane.

ikona | Audyt infrastruktury IT | Audyt IT | Audyt informatyczny6. Raporty

Przygotujemy raport ze stanu rzeczywistego, z zaleconymi rekomendacjami. Możemy przekazać go w formie elektronicznej lub przyjechać do Twojej siedziby i zaprezentować go podczas spotkania.


ikona audyt 03077. Wycena usług

Po audycie IT przygotujemy w pełni dopasowaną do Twoich potrzeb ofertę poprawy i utrzymania infrastruktury informatycznej Twojej firmy przez naszych specjalistów. Dzięki przeprowadzonemu audytowi informatycznemu rozpoznamy dokładnie obszary, w których Twoja organizacja potrzebuje wsparcia, aby uniknąć w przyszłości kosztownych awarii i wynikających z nich przestojów.


Ile trwa taki proces?

Cały proces zajmie do 14 dni. Twoje dane będą w pełni bezpieczne - z każdym klientem podpisujemy umowę o zachowaniu poufności (NDA).

Pamiętaj - nasz audyt IT ma na celu zarekomendowanie najlepszych rozwiązań, dzięki którym wzrośnie efektywność Twojej organizacji.

Audyt IT - korzyści:

value 01 audytObiektywna ocena stanu infrastruktury IT, bezpieczeństwa oraz procesów IT w przedsiębiorstwie


value 02 audytDoświadczeni, interdyscyplinarni i dojrzali biznesowo Konsultanci, którzy zrealizowali wiele projektów w różnych organizacjach


ikona audyt 06Raport zawierający m.in. inwentaryzację sprzętu informatycznego, oprogramowania oraz opis procesów IT


value 04 audytRekomendacje dotyczące poprawy bezpieczeństwa oraz ciągłości działań systemów IT, a co za tym idzie procesów biznesowych
Dlaczego warto wybrać audyt infrastruktury IT od ESKOM?

exp 01 audytBogate doświadczenie

  • Na rynku od 2003 roku
  • Zdywersyfikowane portfolio Klientów z różnych branż

exp 02Niezawodna infrastruktura IT

  • Oparta o rozwiązania klasy Enterprise wybranych partnerów

exp 03Wsparcie certyfikowanych inżynierów

  • Opieka 24/7/365
  • ISO 9001, ISO 27001

 

Zainteresowany? Skontaktuj się z opiekunami usługi!

Zadzwoń: +48 22 486 36 63
Napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oddzwonimy do Ciebie: Telefon Bezpłatna konsultacja Konsultacja