Hosting i usługi w chmurze

uslugi-w-chmurze

Infrastruktura IT jest wpisana w zasadzie w każdą działalność, jednak jej zakup i utrzymanie generuje duże koszty. Usługi IT oparte na chmurze obliczeniowej posiadają przewagę nad usługami oferowanymi w oparciu o tradycyjną infrastrukturę IT, ponieważ pozwalają organizacjom m.in. na zwiększenie elastyczności i wydajności kluczowych procesów biznesowych przy jednoczesnym obniżeniu kosztów funkcjonowania (TCO) środowiska IT; dlatego coraz więcej firm decyduje się na hosting infrastruktury IT. Jak będzie wyglądało przejście Twojej firmy do chmury? W ESKOM, tylko 6 prostych kroków:

  1. Analiza wykorzystania infrastruktury u Klienta - potrzebujemy od Ciebie określenia wielkości i skali infrastruktury w Twojej firmie oraz jej wykorzystania. W tym celu dostaniesz od naszych specjalistów arkusz z pytaniami.
  2. Przygotowanie oferty hostingu - na podstawie analizy wykorzystania infrastruktury IT przygotujemy ofertę dopasowaną do rzeczywistych potrzeb Twojej firmy. Zaproponujemy elastyczny, korzystny dla Twojej firmy model rozliczania za faktyczne użycie - w przeciwieństwie do innych firm, których rozliczenia są oparte o szacunkowe założenia. Na tym etapie, wspólnie z Tobą ustalimy odpowiednie parametry, np. SLA.
  3. Przygotowanie procesu - aby zapewnić maksymalną wydajność i ciągłość Twojego biznesu przygotujemy harmonogram i plan prac związanych z migracją danych.
  4. Migracja danych - po zaakceptowaniu przez Ciebie planu rozpoczniemy migrację danych. Jeśli chcesz, możemy najpierw wykonać migrację środowiska testowego lub - jeśli zależy Ci na czasie - od razu zmigrować środowisko produkcyjne.
  5. Stabilizacja środowiska - po przeniesieniu środowiska ustabilizujemy je. Nasz wykwalifikowany zespół inżynierów, świadczący serwis 24/7 zapewni ciągłość Twojego biznesu i bezpieczeństwo danych.
  6. Raporty - po migracji i stabilizacji środowiska będziesz od nas otrzymywać comiesięczne raporty zużycia (Capacity Report) i raport SLA. Potrzebujesz bardziej niestandardowe dane? Nie ma problemu! Daj nam znać, dostosujemy raporty do Twoich potrzeb.

Cały proces, w zależności od wielkości środowiska zajmuje około 1-2 miesięcy. Twoje dane będą w pełni bezpieczne - z każdym klientem podpisujemy umowę NDA.