HPE SimpliVity

HPE SimpliVity 380

HPE SimpliVity 380 jest to najbardziej zaawansowana, w pełni hiper-konwergentna platforma na rynku, realizująca procesy deduplikacji i kompresji danych oraz przechowywania kopii bezpieczeństwa tych danych (backup’ów). Tak wysoki poziom konsolidacji zasobów sprawia, iż HPE SimpliVity zastępuje praktycznie wszystkie elementy infrastruktury Data Center obniżając całkowite koszty posiadania i upraszczając ją.

U podstaw HPE SimpliVity leży sprawdzona i niezawodna platforma serwerowa HPE ProLiant DL380, która w połączeniu z oprogramowaniem oraz akceleratorem HPE SimpliVity tworzy magię :)

Całość działa pomiędzy warstwą sprzętową a wirtualizatorem VMware. Oprogramowanie HPE Simplivity tworzy dwie wirtualne warstwy, jedną do prezentowania danych dla hostów ESXi, a drugą do zarzadzania danymi. Wszystkie procesy zapisu i odczyty danych przechodzą przez te warstwy, które wspomagane są przez sprzętowy akcelerator deduplikujący i kompresujący w locie (bez obciążania procesorów serwerowych), co w konsekwencji sprawia, że tylko unikatowe bloki dla całej infrastruktury są faktycznie zapisywane na dyskach.

Powiększ

Podobnie wygląda sprawa z kopiami bezpieczeństwa, które tworzone są tylko z unikalnych i skompresowanych bloków dla całego rozwiązania, a informacja o nich przechowywana jest na poziomie metadanych. Podejście to pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń dyskową oraz znacząco przyspieszyć proces odtwarzania kopii.

Podstawowa instalacja HPE SimpliVity 380 składa się z minimum dwóch nodów i pozwala na uzyskanie lokalnego środowiska wysokiej dostępności (HA). Do stworzenia infrastruktury ze środowiskiem zapasowym (DR) wystarczą minimalnie 3 nody w konfiguracji 2+1. Całość rozwiązania,  bez względu na ilość nodów i lokalizacji, zarządzana jest centralnie z poziomu wtyczki do VMware vCenter.

Ze względu na unikatowe rozwiązania architektura ta znakomicie nadaje się do budowy środowiska wysokodostępnego, prywatnej chmury, środowiska VDI lub testowo-deweloperskiego, migracji Data Center, a przede wszystkim do odnowienia przestarzałej infrastruktury.

Pełen katalog produktów wraz z modelami produktów zaprezentowany jest na stronie https://www.hpe.com/us/en/integrated-systems/simplivity.html oraz
https://www.hpe.com/us/en/product-catalog/convergedsystems/hyper-converged/pip.hpe-simplivity-380.1009954527.html