HPE GreenLake Flex Capacity

hpe logo 2018 mW dzisiejszych czasach w zasadzie każda firma wykorzystuje w swojej działalności rozwiązania IT. Oprócz ich ciągłego wsparcia i utrzymania, wymagającego posiadania wykwalifikowane kadry, ważne jest także umiejętne planowanie wydajności i pojemności infrastruktury.

Jest to jednak działanie długotrwałe i obarczone sporym ryzykiem, m.in. przez procesy zakupowe oraz konieczność przewidywania przyszłych potrzeb. W związku z powyższym, coraz popularniejsze stają się usługi chmurowe, które zapewniają wysoką elastyczność kosztową i skalowalność, częściowo eliminując powyższe problemy, jednak nie zaspokajają całkowicie potrzeb przedsiębiorstw związanych z koniecznością ochrony danych osobowych (RODO) czy bezpieczeństwem tajemnic firmowych.

HPE GreenLake Flex Capacity to innowacyjne rozwiązanie dla organizacji, które obawiają się przeniesienia danych do chmury publicznej, a chciałby skorzystać z jej zalet, jednocześnie oczekując wydajności i bezpieczeństwa jakie daje infrastruktura lokalna, ale bez jej wad. Czym dokładnie jest HPE GreenLake Flex Capacity?

HPE GreenLake Flex Capacity jest usługą, w której Klient płaci tylko za faktycznie wykorzystane zasoby w danym okresie (pay-as-you-go), w ramach której otrzymuje:

  • wybrane zasoby sprzętowe, które zostaną zainstalowane w datacenter przedsiębiorstwa;
  • niezbędne oprogramowanie, konieczne do uruchomienia wybranych aplikacji;
  • spersonalizowane, proaktywne wsparcie gwarancyjne wraz z oczekiwanymi usługami utrzymaniowymi.

W ramach rozwiązania HPE GreenLake Flex Capacity Klient otrzymuje bufor sprzętowy, który pozwala elastycznie reagować w sytuacjach nagłego zapotrzebowania ma moc obliczeniową czy pojemność dyskową. Dopiero w momencie skorzystania z tego bufora, zostanie doliczona opłata za zużycie. W sytuacji, w której sprzęt ten pozostanie trwale zalokowany na potrzeby firmy, HPE dostarczy dodatkowe zasoby sprzętowe, pod nowy bufor, gotowy do wykorzystania w przyszłości.

HPE GreenLake Flex Capacity jest pierwszą, w pełni hybrydową usługą, pozwalającą organizacji każdej wielkości na rozwój. Dzięki niej możliwe jest:

  • uniknięcie nadmiarowych wydatków na IT;
  • skrócenie czasu na wprowadzenie nowych produktów na rynek;
  • utrzymanie oczekiwanej wydajności i pojemności środowiska IT;
  • zmniejszenie ryzyka związanego z działalnością IT i bezpieczeństwem danych.

ESKOM, będący Platynowym partnerem HPE, oferuje pełne wsparcie w wyborze rozwiązań HPE. Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.