2013-06-28

ESKOM zwiększa bezpieczeństwo backupu danych

ESKOM zdecydował się na zakup i wdrożenie systemu do tworzenia kopii zapasowych HP D2D StoreOnce. Systemy do tworzenia kopii zapasowych HP D2D StoreOnce z wbudowanym oprogramowaniem do deduplikacji zapewniają ochronę danych zapisanych na dyskach w centrach przetwarzania danych i oddziałach terenowych. 

Świadczymy usługi outsourcingu informatycznego i jedną z nich jest replikacja backupu do zapasowego ośrodka. Nowoczesny system backupu dyskowego HP D2D StoreOnce jest wykonywany na miejscu, bezpośrednio u klienta. Natomiast dopełnieniem tego jest usługa replikacji tych danych przez Internet do odległego ośrodka jakim dysponujemy.

Eskom replikacja backupu

"Mamy klientów, którzy nie posiadają swoich ośrodków zapasowych i często nie stać ich, aby taki ośrodek uruchomić. Oczywiście to nie oznacza, że nie potrzebują wykonywać kopii zapasowej swojego systemu. Posiadają własną serwerownię i systemy produkcyjne o znaczeniu krytycznym dla firmy, które wymagają codziennego backupu.”

Sebastian Niklewicz, Prezes Zarządu ESKOM IT Sp. z o.o.

Nowe rozwiązanie jest bezpieczne, wydajne i efektywne kosztowo. Replikacja tworzy drugą kopię backupu. Dzięki temu prawdopodobieństwo utraty systemu produkcyjnego, backupu klienta i naszej kopii jest bliskie zeru.

Przeczytaj więcej o naszym wspólnym z HP, referencyjnym wdrożeniu: