2016-06-01

Cloud 28+

Cloud-28ESKOM dołączył do grona partnerów branżowej inicjatywy Cloud28+, portalu stworzonego pod patronatem HPE, który zrzesza kompetentnych i doświadczonych usługodawców usług chmurowych. Cloud28+ skupia głównie podmioty z terenu Europy, tworząc katalog zweryfikowanych dostawców usług informatycznych świadczonych z wykorzystaniem środowisk chmurowych. ESKOM świadczy je od wielu lat, m.in. w dziedzinie ochrony/backupu danych.

Cloud28+ - katalog zaufanych dostawców chmury

Cloud28+ jest społecznością skupiającą starannie wyselekcjonowane firmy z sektora IT (dostawców usług, pośredników, twórców oprogramowania), powstałą w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie organizacji na usługi chmurowe, służącą m.in. wymianie informacji i doświadczeń oraz stworzeniu bazy godnych zaufania podmiotów, które potrafią z powodzeniem wdrożyć konkretne rozwiązania poszukiwane przez biznes czy instytucje publiczne.

Potrzeba stworzenia takiego katalogu wiąże się ze specyfiką rynku, gdyż dostawcy usług chmurowych mogą z powodzeniem dostarczać określonych rozwiązań na korzystnych warunkach pomimo czasami znacznej odległości geograficznej. Firma z siedzibą w Warszawie jest w stanie równie skutecznie wykonywać zadania zlecone z Paryża, co lokalny usługodawca, a i nic nie szkodzi na przeszkodzie, by przy realizacji jakiegoś projektu współpracowała również z firmami umiejscowionymi np. w Londynie.