Audyt infrastruktury IT

Infrastruktura IT jest nieodzownym elementem prowadzenia działalności - bez zapewnienia jej prawidłowego funkcjonowania wzrasta ryzyko awarii i wycieku danych. Aby zapewnić bezpieczeństwo działania Twojej firmy warto zainwestować w audyt infrastruktury IT u zaufanego partnera, dzięki czemu dowiesz się, które obszary należy udoskonalić, aby uniknąć awarii i poprawić wydajność.

Audyt IT nie musi być angażujący! Obawiasz się audytu? Wydaje Ci się, że wymaga to ogromnego nakładu pracy? Niepotrzebnie! Zobacz, jak pomożemy Twojej firmie w 7 prostych krokach:

Proces uruchomienia usługi

Zebranie informacji

ikona audyt 011. Zgłoszenie potrzeby audytu

Potrzebujemy od Ciebie informacji o wielkości i skali infrastruktury. Nasi specjaliści dostarczą arkusz z pytaniami, które pomogą ustalić zakres audytu.

ikona audyt 022. Rekomendacja audytu

Na tym etapie określimy parametry, które powinny być ujęte w audycie oraz kluczowe dla analizy; np. wiek, aktualność, data center, aplikacje i ich krytyczność, parametry SLA.

ikona audyt 03073. Wycena audytu

Na podstawie ustalonych parametrów przygotujemy ofertę.

Realizacja

ikona audyt 044. Wizja lokalna

Jeśli posiadasz własną infrastrukturę, to po podpisaniu dokumentów przyjedziemy do Twojej siedziby na wizję lokalną, w trakcie której zinwentaryzujemy i przetestujemy infrastrukturę. Zajmie to ok. 1-2 dni, w zależności od ilości sprzętu.

ikona audyt 055. Analiza

Zebrane dane przeanalizujemy i wyciągniemy wnioski. Jeśli czegoś będzie brakować, skontaktujemy się z Twoją firmą, żeby uzupełnić dane.

ikona raport6. Raporty

Przygotujemy raport ze stanu rzeczywistego, z zaleconymi rekomendacjami. Możemy przekazać go w formie elektronicznej lub przyjechać do Twojej siedziby i zaprezentować go podczas spotkania.


ikona audyt 03077. Wycena usług

Po audycie przygotujemy w pełni dopasowaną do Twoich potrzeb ofertę poprawy i utrzymania infrastruktury Twojej firmy przez naszych specjalistów. Dzięki przeprowadzonemu audytowi rozpoznamy dokładnie obszary, w których Twoja organizacja potrzebuje wsparcia, aby uniknąć w przyszłości kosztownych awarii i wynikających z nich przestojów.


Ile trwa taki proces?

Cały proces zajmie do 14 dni. Twoje dane będą w pełni bezpieczne - z każdym klientem podpisujemy umowę NDA.

Pamiętaj - nasz audyt ma na celu zarekomendowanie najlepszych rozwiązań, dzięki którym wzrośnie efektywność Twojej organizacji.

Audyt IT - korzyści:

value 01 audytObiektywna ocena stanu infrastruktury, bezpieczeństwa oraz procesów IT w przedsiębiorstwie


value 02 audytDoświadczeni, interdyscyplinarni i dojrzali biznesowo Konsultanci, którzy zrealizowali wiele projektów w różnych organizacjach


ikona audyt 06Raport zawierający m.in. inwentaryzację sprzętu, oprogramowania oraz opis procesów IT


value 04 audytRekomendacje dotyczące poprawy bezpieczeństwa oraz ciągłości działań systemów IT
Dlaczego warto wybrać audyt infrastruktury IT od ESKOM?

exp 01 audytDoświadczenie

  • Na rynku od 2003 roku
  • Zdywersyfikowane portfolio Klientów z różnych branż

exp 02Infrastruktura

  • Oparta o rozwiązania klasy Enterprise wybranych partnerów

exp 03Wsparcie inżynierów

  • Opieka 24/7/365
  • ISO 9001, ISO 27001Zainteresowany? Skontaktuj się z opiekunami usługi!