HPE StoreVirtual

HPE-Platinum-Partner-ESKOM

Pamięć Masowa HPE StoreVirtual 3000

pdfIkonaPamięć masowa HPE StoreVirtual 3000 to ekonomiczne, a zarazem zaawansowane rozwiązanie zaprojektowane z myślą o prostocie użytkowania.

Zapewnia ono zwirtualizowane zaplecze i oferuje pojedynczą pulę pamięci masowej. Całość zarządzana jest przez intuicyjny interfejs graficzny, bazujący na rozwiązaniach znanych m.in. z macierzy HPE 3PAR czy HPE OneView, będący kolejnym krokiem w usprawnieniu systemu operacyjnego rodziny HPE StoreVirtual. Takie połączenie sprawia, że HPE StoreVirtual 3000 zapewnia wyjątkowe możliwości dostosowania i odporność na awarie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

HPE StoreVirtual 3000 pozwala w dowolnym momencie na przejście z tradycyjnych dysków twardych, na hybrydową pamięć flash, zwiększając wydajność rozwiązania. Opcjonalna funkcjonalność Adaptive Optimization reaguje w czasie rzeczywistym na parametry operacji wejścia i wyjścia macierzy, aby najczęściej używane dane były automatycznie przenoszone na pamięć flash, bez konieczności interwencji użytkownika.

Pamięć masowa HPE StoreVirtual 3000 to macierz dwu-kontrolerowa z 16GB pamięci cache oraz z możliwością wyboru jednego rodzaju portów wyjścia: 1Gb iSCSI / 10Gb iSCSI / 8 lub 16Gb FC.

Funkcjonalności systemu StoreVirtual OS (StoreVirtual 3000):

 • Thin Provisioning and Space Reclamation
 • Application Aware Snapshots
 • Hardware RAID levels 5, 6, and 10
 • Network RAID 0, 10 (selectable by volume)
 • Remote Support utilizing STaTS
 • (opcjonalanie) Adaptive Optimization
 • (opcjonalanie) Remote Copy (Asynchronous Replication)

 

Pamięć Masowa HPE StoreVirtual 4000

Pamięć masowa HPE StoreVirtual 4000 to skalowalna platforma zaprojektowana w sposób spełniający wymagania środowisk zwirurtualizowanych, którą można łatwo zarządzać i rozbudowywać przy zachowaniu ciągłości działania.

Produkty HPE StoreVirtual 4000 bazują na systemie operacyjnym LeftHand, skupiającym w sobie szereg zaawansowanych funkcjonalności wspomagających użytkowanie środowisk zwirtualizowanych.  Wszystkie te opcje są dostępne od początku, w każdym z rozwiązań StoreVirtual 4000.
 SToreVirtual4330FC frontHPE StoreVirtual to najbardziej wszechstronna pamięć masowa na rynku, pozwalająca na implementacje w środowisku poprzez oprogramowanie VSA oraz modele sprzętowe oparte na serwerach ProLiant i systemach Blade, co pozwala dobrać rozwiązanie do każdej infrastruktury i budżetu.

Macierze HPE StoreVirtual 4000 to także architektura skalowalna liniowo pod względem pojemności i wydajności. Cały proces rozbudowy sprowadza się do dodawania węzłów do klastra, bez przerywania jego pracy. Z kolei sieciowa technologia RAID łączy całą pojemność w ramach pojedynczej puli pamięci masowej i udostępnia w postaci jednego zasobu każdemu wolumenowi w klastrze, zapewniając tym samym pełną wydajność. Podejście sieciowe pozwala także na replikację i ochronę wielu kopii danych w klastrze, eliminując punkty podatności na awarię, co przekłada się na niezawodność na poziomie 99,999%.

StoreVirtual 4730 FC bezel 900GBSFF LF 

Wybrane urządzenia z rodziny StoreVirtual 4000 posiadają, prócz standardowych portów iSCSI, interfejsy Fibre Channel, pozwalające zastosować urządzenia w istniejących środowiskach mieszanych i przyczynić się do wzrostu ich bezpieczeństwa oraz wydajności.

Niewątpliwym atutem HPE StoreVirtual 4000 jest integracja z platformami VMware oraz Microsoft, co zwiększa funkcjonalność i łatwość użytkowania oraz upraszcza procesy zarządzania. Centralna konsola zarządzania pozwala z łatwością monitorować i konfigurować pamięć masową. Dzięki czemu administrowanie setkami węzłów jest tak samo proste, wydajne i intuicyjne jak początkowymi dwoma, bez względu na lokalizację urządzeń.

HPE StoreVirtual VSA

HPE StoreVirtual VSA to wszechstronna licencja obejmująca funkcje pamięci masowej klasy korporacyjnej, scentralizowane zarządzanie i narzędzia dodatkowe, umożliwiająca zakup takiej pamięci masowej, jaka jest potrzebna w danej chwili, a następnie jej rozbudowę w przyszłości. Licencja ta tworzy konwergentną infrastrukturę, która zapewnia mobilność danych pomiędzy wirtualnymi, a fizycznymi pamięciami masowymi oraz zwirtualizowanymi serwerami czy odrębnymi lokalizacjami.

Rozwiązanie to pozwala zmienić wewnętrze i bezpośrednio podłączone dyski serwera w macierz pamięci masowej SAN o pełnej funkcjonalności, a następnie udostępnić ją w całym środowisku produkcyjnym, co zapewnia niższe koszty posiadania i łatwość zarządzania. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania, StoreVirtual VSA umożliwia płynną migracje danych do macierzy fizycznej StoreVirtual 4000 za pomocą funkcji Peer Motion.

Funkcjonalności systemu LeftHand (StoreVirtual 4000 oraz StoreVirtual VSA):

 • Storage Clustering for disruption free growth
 • Network RAID 0, 5, 6, 10, 10+1, and 10+2 (Synchronous Replication)
 • Thin Provisioning and Space Reclamation
 • Application Integrated Snapshots
 • Remote Copy (Asynchronous Replication with Bandwidth Throttling)
 • Multi-Site HA/DR Solution (Synchronous Replication across several locations)
 • Online Volume Migration and automated Software Upgrades
 • Self-Healing Storage: Proactive disk / volume scrubbing with automatic bad block repair
 • Adaptive Optimization (wybrane modele VSA i 4335)

 
Pełen katalog produktów wraz z kodami produktów zaprezentowany jest na stronie http://www.hpe.com

Opracowano na podstawie materiałów udostępnionych przez HPE.