HPE Connected Backup

HPE-Platinum-Partner-ESKOM

Kompleksowy audyt IT - PDFTechnologia HPE Connected Backup powstała z myślą o współczesnych organizacjach, które mając na uwadze korzyści wynikające z mobilności pracowników i urządzeń chcą mieć pewność, że ich dane są w pełni bezpieczne niezależnie od tego, gdzie powstają.

Wdrożenie rozwiązania HPE Connected Backup daje pewność, że powstała dzięki niemu kopia zapasowa pozwoli na pewne i sprawne odzyskiwanie danych, które będzie skuteczne zarówno w przypadku stacji roboczych w biurze, jak też w przypadku mobilnych czy prywatnych (desktop czy laptop) urządzeń pracowników.Wykorzystywana obecnie w ponad 400 tysiącach urządzeń na obszarze całego globu technologia jest też dostępna w ramach oferowanej przez ESKOM usługi IT. Jako sprawdzony partner HPE możemy wdrożyć system backupu, który nie wymaga od Klienta budowy własnego ośrodka, a dane będą bezpiecznie przechowywane w zbudowanej na te potrzeby chmurze. Więcej informacji na temat backupu w modelu BaaS (Backup as a Service) znaleźć można w powiązanym artykule.

HPE Connected Backup - funkcje i możliwości

Technologia HPE Connected Backup praktycznie eliminuje ryzyko utraty danych niezależnie od tego, jakie urządzenie jest przez nią obejmowane. Jego liczne funkcje i możliwości można pokrótce ująć następująco:

  • pełna automatyzacja - po łatwej i intuicyjnej konfiguracji każda kopia zapasowa będzie powstawała wedle określonych reguł i harmonogramu, co pozwoli wyeliminować ryzyko ludzkiego błędu czy niedopatrzenia. Nie wyklucza to oczywiście możliwości dokonywania backupu ręcznego w dowolnym momencie pracy.
  • praca bez zakłóceń - wykonywana w tle kopia zapasowa nie będzie zmuszała użytkowników do przerywania czy ograniczeń w wykonywanej pracy.
  • pełna skalowalność - backup jest równie skuteczny w przypadku posiadania przez organizację kilku, jak i kilkuset urządzeń.
  • optymalizacja kosztów - zastosowane technologie deduplikacji i kompresji danych przed wysyłką pozwalają zaoszczędzić czas potrzebny na wykonanie backupu, przestrzeń dyskową w ośrodku zapasowym oraz koszty związanie z wysyłką danych.
  • wysokie bezpieczeństwo - zastosowane technologie szyfrowania/kodowania przesyłanych danych skutecznie zabezpieczają przed niepowołanym dostępem.
  • szeroka dostępność - uprawnieni użytkownicy mają dostęp do danych zapasowych niezależnie od miejsca, w którym aktualnie przebywają.
  • efektywne zarządzanie - zaawansowane, szczegółowe raportowanie umożliwia pełen wgląd w przebieg procesów backupu, a tym samym optymalizowanie konfiguracji poszczególnych narzędzi, aby skuteczniej odpowiadały bieżącym potrzebom organizacji.


Pełen katalog produktów wraz z kodami produktów zaprezentowany jest na stronie http://www.hpe.com

Opracowano na podstawie materiałów udostępnionych przez HPE.